. .

Jak kupować :

Na adres e-mail

wa.wlad@gmail.com

wyślij :

- tytuł przedmiotu
- ilość
- adres pocztowy na który zostanie wysłana paczka.

Nowość! Sklep

Zapraszamy do e-sklepie, kliknij w link: SKLEP

Statystyki – osoby

Przeglądających stronę: 1

Ostatnie 24h: 1

Dzisiaj: 1

Wczoraj: 1

Ostatnie 7 dni: 65

Ostatnie 30 dni: 321

Wszystkich: 26365

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Wiśniakiem w Bibliotece Jagiellońskiej

3 czerwca w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Wiśniakiem oraz promocja jego najnowszej książki „Życie ze sztuką splecione”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Salonu Literackiego Jagiellonki.

Książka Kazimierza Wiśniaka została zaprezentowana potrójnie – jako pięknie wydany przez wydawnictwo Vandre album, ukazujący twórczość i biografię autora, rękopis w postaci zwoju, który został  przekazany do zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej oraz jako publikacja cyfrowa, którą autor opublikował własnoręcznie w Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej w trakcie imprezy. Książkę może zatem przeczytać i zobaczyć (ponieważ jest bardzo bogato ilustrowana) każdy, pod adresem: http://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=244187&from=&dirids=1&ver_id=&lp=2&QI=

Autorowi podczas spotkania towarzyszył jego wydawca i zarazem sponsor tego niezwykłego wydawnictwa, Władysław Andreasik, a poprowadził je Jerzy Duda, Wielki Mistrz Rycerskiego Zakonu Bibliofilskiego.

Podczas wieczoru autorskiego poruszone zostały najrozmaitsze kwestie dotyczące autora – jego malarskich „obsesji” i motywów, zainteresowań, dotychczasowych dokonań, najbliższych planów twórczych, związków z teatrem, z Lanckoroną, z książką oraz wiele innych.

Kazimierz Wiśniak, z pochodzenia łodzianin, ukończył wydział architektury wnętrz i scenografii na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Scenograf (jest autorem ponad 250 projektów scenografii), malarz, rysownik, grafik – autor rysunków do „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Miesiąca w Krakowie”, a także ilustracji książkowych; współtwórca Piwnicy pod Baranami. Współpracował z wybitnymi reżyserami Jerzym Jarockim i Konradem Swinarskim.

Od wielu lat związany jest z miastem Lanckorona, gdzie ma dom, jest prezesem Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony, a od 1994 roku wydaje też kwartalnik „Kurier Lanckoroński”.

 

Link źródłowy
http://www.uj.edu.pl/uniwersytet/aktualnosci/video-foto/-/journal_content/56_INSTANCE_iSE9/10172/21017771

4 Responses to Spotkanie autorskie z Kazimierzem Wiśniakiem w Bibliotece Jagiellońskiej

  1. Bardzo ciekawa stronka i mega dużo fajnych rzeczy.
    Serdecznie gratuluję i pozdrawiam autorów.

  2. bardzo fajny serwis. zajrzałam tu przypadkiem, ale chyba będę częściej odwiedzać.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz