. .

Jak kupować :

Na adres e-mail

wa.wlad@gmail.com

wyślij :

- tytuł przedmiotu
- ilość
- adres pocztowy na który zostanie wysłana paczka.

Nowość! Sklep

Zapraszamy do e-sklepie, kliknij w link: SKLEP

Statystyki – osoby

Przeglądających stronę: 1

Ostatnie 24h: 1

Dzisiaj: 1

Wczoraj: 1

Ostatnie 7 dni: 65

Ostatnie 30 dni: 321

Wszystkich: 26365

Category: Bez kategorii RSS feed for this category

0

Nowość Wydawnicza 2023 – Stanisław Chyczyński „Królewskie milczenia” z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka.

Nowość Wydawnicza 2023 – Stanisław Chyczyński „Królewskie milczenia” z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka.

W wydawnictwie VANDRE ukazała się nowa pozycja wydawnicza: Stanisław Chyczyński „Królewskie milczenia” z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka.

0

Nowość Wydawnicza 2023 – Sławomir Krzyśka „Kiedy na niebie rozbłyśnie gwiazda” z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka.

Nowość Wydawnicza 2023 – Sławomir Krzyśka „Kiedy na niebie rozbłyśnie gwiazda” z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka.

W wydawnictwie VANDRE ukazała się nowa pozycja wydawnicza: Sławomir Krzyśka „Kiedy na niebie rozbłyśnie gwiazda” z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka, muzyka Krzysztof Biedrzyński , Robert Ciborowski.

0

Nowość Wydawnicza 2022 – Andrzej Sikorowski „Budzi się nasze mieszkanie ”

Nowość Wydawnicza 2022 – Andrzej Sikorowski „Budzi się nasze mieszkanie ”

W wydawnictwie VANDRE ukazała się nowa pozycja wydawnicza, Andrzej Sikorowski „Budzi się nasze mieszkanie ”, z ilustracjami Kazimierza Wiśniaka.

0

Nowość wydawnicza 2014 rok.

Nowość wydawnicza 2014 rok.

„Ono śliczne świętowanie” – Leszek Długosz  tomik poezji  W celu nabycia książki proszę o kontakt: Wydawnictwo Vandre – Władysław Andreasik ul. Ogrodowa 1/11 31-155 Kraków tel. 12-421-00-65 email. wa.wlad@gmail.com

0

Nowość wydawnicza 2014 rok

Nowość wydawnicza 2014 rok

Wydawnictwo Vandre Mamy przyjemność zaprezentować Nową Książkę ,”Anioł w miasteczku” autorstwa Kazimierza Wiśniaka.    

2

Recenzja szopki.

1 (145)

Byłam wczoraj w niezwykłym teatrze. W moim Krakowie czas jest, jak najbardziej, pojęciem względnym. Wczoraj znalazłam się wraz z kilkunastoma osobami na niezwykłym przedstawieniu „miniaturowego teatru” na mansardzie pewnej kamienicy w centrum miasta. Już na klatce schodowej witał nas gospodarz Władysław Andreasik – wydawca i kolekcjoner, który w stroju góralskim wymachując zawzięcie ciupagą zapraszał do środka. Po czym zasiadł w maleńkiej kasie biletowej, grzecznie pytając: loża czy krzesło?

0

„Życie ze sztuką splecione” – artykuł z najnowszego numeru miesięcznika Alma Mater

„Życie ze sztuką splecione” – artykuł z najnowszego numeru miesięcznika Alma Mater

ŻYCIE ZE SZTUKĄ SPLECIONE   Życie ze sztuką splecione to tytuł najnowszej książki rysownika, malarza, scenografa, współtwórcy Piwnicy pod Baranami – Kazimierza Wiśniaka. Promocja tej pięknej, albumowo wydanej publikacji odbyła się 3 czerwca 2013 w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej. Spotkanie, zorganizowane w ramach Salonu Literackiego Jagiellonki, otworzył dyrektor BJ prof. Zdzisław Pietrzyk, który zaprezentował zgromadzonym podarowany Bibliotece przez autora niezwykły, bo istniejący w postaci zwoju, rękopis Życia ze sztuką splecionego. Poinformował także, że artysta zgodził się na wprowadzenie swojej książki do Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej. Zaimplementowanie publikacji trwało zaledwie kilka minut i zostało dokonane na oczach uczestników spotkania. Życie ze sztuką

0

Nowość wydawnicza 2013 rok

Nowość wydawnicza 2013 rok

Mamy przyjemność zaprezentować nowości wydawniczej. Jest to książka, Kazimierza Wiśniaka pt. „Wśród ludzi i zwierząt Lanckorony”

0

Afera księgarniana !!!

Obraz (14)

Drogi czytelniku Jesteś uczestnikiem żywej historii ! Prezentujemy kartę pocztową będącą wspomnieniem straszliwego wydarzenia. Obraz autorstwa mal. Kazimierza Wiśniaka „Plotkarki na Lanckorońskim rynku”, podczas promocji książki „Życie ze sztuką splecione”, w niewyjaśnionym splocie zdarzeń, został uprowadzony. Gorąco zachęcamy do nabywania ww. książki jako wspomnienia tego pięknego obrazu. Wydawnictwo Vandre  

0

Nowa propozycja dla filatelistów i nie tylko – Jan Paweł II na znakach pocztowych świata

tom 1j

Drogi czytelniku, wydawnictwo Vandre ma przyjemność zaproponować, serię wydawniczą pt. : „JAN PAWEŁ II NA ZNAKACH POCZTOWYCH ŚWIATA„ Książki ukazują wielkość pontyfikatu Jana Pawła II poprzez wydawnictwa pocztowe całego świata. Albumy zawierają oficjalne i sprawdzone wydania pocztowe z tematyki JPII pochodzące z całego świata, znaczki ząbkowane, cięte , wydania ministerialne, odmiany kolorów, błędy, arkusze itp. Dodatkowo przedstawione są kasowniki pierwszego dnia obiegu FDC oraz tzw. wyjazdówki i wiele innych ciekawostek filatelistycznych. Tomy zawierają 318 stron każdy.

0

Recenzja z miesięcznika parafii w Zagórzu

Recenzja z miesięcznika parafii w Zagórzu

Szopka z Zagórza Z ogromną przyjemnością i satysfakcją wzięłam do ręki pięknie wydaną książkę Szopka z Zagórza. Dzięki autorowi – zagórzaninowi, panu Maciejowi Rudemu, ocalony został tekst zagórskiej szopki, z którą od pokoleń wędrowali kolędnicy po Zagórzu i najbliższej okolicy. Mało tego, zagórska szopka za sprawą pana Macieja zawędrowała na krakowskie salony, przyniosła oglądającym radość  i przywołała refleksje.

0

Recenzje Stanisława Chyczyńskiego ukazała się w kwartalniku literacko artystycznym Metafora; nr2 , 2012 roku

Gdybym był artystą malarzem, rzeźbiarzem lub fotografem, marzyłbym o dużym, grubym, kolorowym albumie ze swoją twórczością. Zawsze mi się wydawało, że mistrz pędzla, dłuta lub obiektywu wtedy uzyskuje spełnienie, gdy doczeka takiej publikacji. Zapewne farciarz może intensywnie smakować dostępną satysfakcję. Na górnej półce w mojej bibliotece od dawna przytulały się do siebie albumy: Beksińskiego, Bujaka, Dudy-Gracza, Linkego, Malczewskiego, Świerzego, Weissa, Witkacego, Żechowskiego – że wymienię tylko Polaków. Brakowało jeszcze kilku: Chromego, Wojtkiewicza, Wańka, Zemły. Niektórych nie udało się zdobyć, inni nie doczekali zaszczytów. Brakowało mi również albumu Kazimierza Wiśniaka, bo książki „Z życia scenografa” i „Narodziny obrazu”, chociaż pełne wielobarwnych